5 Esenciálnych olejov pre psov

V dnešnej dobe sú esenciálne oleje a aromaterapie čoraz rozšírenejšou záležitosťou.. Mnoho ľudí ich efektívne využíva na starostlivosť o seba, svoje rodiny, ale aj o ich chlpatých priateľov.

Ak ste niekedy uvažovali o používaní esenciálnych olejov so psom, prečítajte si informácie o niektorých najobľúbenejších olejoch a o tom, aký môžu mať prospech pre vášho miláčika. Pred použitím akéhokoľvek prírodného produktu sa však nezabudnite poradiť s veterinárom vášho zvieratka.

Existuje veľa esenciálnych olejov, ktoré sú bezpečné a účinné pre psov. Nižšie uvádzam len niektoré z mojich osobných favoritov a navyše k týmto základom sú k dispozícii mnohé ďalšie možnosti. Pozrite sa!

5 ESENCIÁLNYCH OLEJOV PRE PSY

 1. Peppermint- Pepermint je známy, že stimuluje cirkuláciu u psov a môže tiež pôsobiť ako prírodný odpudzovač hmyzu. Mám priateľa, ktorý používa pepermint na artritídu a dyspláziu u psov a používa ho tiež na liečbu nevoľnosti, keď cestuje so svojimi psami.
 2. Roman chamomile - Kamilkový olej má upokojujúce, liečebné a zjemňujúce účinky na kožu, ktoré sú dobre známe. Napomáha v boji proti svrbeniu, miestnemu podráždeniu a sčervenaniu kože, upokojuje pokožku a zároveň ju chráni pred mikroorganizmami. Navyše, významne prispieva k zmierneniu únavy svalov z nadmernej záťaže alebo pri reumatických bolestiach.Ja osobne milujem jeho vôňu.
 3. Levanduľa - používané univerzálne,Upokojuje pri nervovom napätí, pri vyčerpaní, pri depresii, pri nespavosti. Je to antispasmatikum, analgetikum. Taktiež sa používa pri dýchacích ťažkostiach a bronchitíde má všestranné hojivé pôsobenie, výrazný vplyv na tvorbu nových kožných buniek. Je vhodný na popáleniny, rany, obarenie,po uštipnutí hmyzom,pri reumatických a svalových bolestiach, bráni tvorbe jaziev,prírodné antibiotikum a je vhodný pri rekonvalescencii
 4. Spearmint - Táto obľúbená silica môže pomôcť znížiť hmotnosť a je tiež vhodná na hnačku a nevoľnosť. Používa sa na krátkodobom základe, je tiež užitočná pre gastrointestinálne problémy u mačiek, ale porozprávajte sa s vaším veterinárom predtým, ako ju vyskúšate s vašou mačičkou.
 5. Bergamot - Tento olej je známy tým, že je vysoko účinný pri liečbe bakteriálnych ušných infekcií, ako aj ušných infekcií zapríčinených kvasinkami a má aj protiplesňové vlastnosti. Jedno opatrné slovo: ak používate Bergamot, obmedzte čas vášho domáceho maznáčika na slnku, pretože môže spôsobiť alergickú reakciu.

MAJTE TO NA PAMÄTI

Pri kúpe esenciálnych olejov pre vašu rodinu vrátane vašich domácich miláčikov je niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré treba mať na pamäti:

 • Vždy zakúpte oleje, ktoré sa dodávajú vo fľašiach z jantárového, kobaltového alebo fialového skla;
 • Skontrolujte značku dôležitými informáciami, ako je krajina pôvodu, ako bol olej extrahovaný a názvy oleja, či už bežné alebo vedecké;
 • Uistite sa, že štítok konkrétne hovorí "100% čistý esenciálny olej" a "terapeutický stupeň". nebrať žiadne náhrady!

Hoci aromaterapia a éterické oleje môžu poskytnúť veľa úžasných výhod pre domáce zvieratá, je nevyhnutné, aby sme vedeli, ktoré z nich sú bezpečné a ako ich správne používať, aby sme nepoškodili zdravie našich miláčikov. Oleje, ktoré sú pre psov bezpečné, nemusia byť pre mačky bezpečné, takže je dôležité informovať sa pred použitím akéhokoľvek éterického oleja.

AKO POUŽÍVAŤ ESENCIÁLNE OLEJE SO PSAMI

Ako používate esenciálny olej so svojim domácim miláčikom naozaj záleží na tom, ktorý olej používate a čo chcete dosiahnuť. Existuje celý rad účinných spôsobov, vrátane tých, ktoré som uviedla nižšie.

 • Vmasírovanie trochy éterického oleja do labiek vášho domáceho maznáčika je skvelým miestom na začatie.
 • Môžete ich tiež rozptýliť do ovzdušia vo vašom dome pomocou difuzéra.
 • Ďalšou možnosťou je použiť oleje priamo do rúk a potom masírovať vášho domáceho maznáčika, dávajte pozor, aby ste sa vyhli očiam, nosom a genitálnym oblastiam.
 • Niektoré sa dajú aplikovať do vody na pitie

Vyhnite sa používaniu olejov u šteniatok do 10 týždňov, kotnej feny a u veľmi starých psov!!!!

Ak máte akékoľvek otázky o tom, čo je bezpečné používať, vždy sa obráťte na svojho veterinára pred použitím akéhokoľvek éterického oleja alebo iného prírodného produktu.

 

UŽ STE NIEKEDY POUŽÍVALI ESENCIÁLNE OLEJE ALEBO AROMATERAPIU SO SVOJIMI DOMÁCIMI MILÁČIKMI? Radi by sme sa dozvedeli o vašej skúsenosti v nižšie uvedenom komentári, alebo sa môžete s nami spojiť na našej facebook stránke, alebo priamo cez kontaktný formulár na našom webe. Za každú odozvu vopred ďakujeme.

 

 

Zdroj:internet, Upravil: Daniela Podolcová, Foto: pinterest.com

 

Pokiaľ máte nejaké otázky alebo pripomienky, tak budeme radi, keď ich napíšete do komentárov pod článkom. Ak sa vám článok páčil, dajte mu páči sa mi a zdieľajte ho so svojimi priateľmi a kolegami.