6 najlepších plemien mačiek pre deti

Pozitívne vplývajú na psychiku a vývoj detí, uspokojujú ich a učia zodpovednosti a starostlivosti. Sú to domáce zvieratá. Zvieratá dokonca zlepšujú spánok u detí a vytvárajú doma priateľskú atmosféru. V prípade mačiek, nie všetky plemená sú vhodné pre rodiny s malými deťmi.

Niektoré mačky sú žiarlivé a dokonca agresívne, keď sa v rodine objaví najmenší člen. Bez ohľadu na to, ktoré mačacie plemeno sa Vám páči, ak máte deti budete pravdepodobne chcieť mačičku, ktorá je spoločenská, adaptabilná a trochu hravá. Mačky sú vhodné domáce zvieratá pre rodiny s deťmi, pretože sú nenáročné  a nie sú na vás  závislé tak ako psy. Ak ste sa rozhodli pre mačku, treba zvážiť spôsob života vašej rodiny a vybrať si to správne plemeno.

Pozrime sa na 6 najvhodnejších plemien mačiek, ktoré sú ideálne vhodné pre rodiny s deťmi.

Abesínska mačka

Abesínska mačka nazývaná aj ,, Habešská ,, je pôvodom z Egypta. Život s touto mačkou nie je nikdy nudný. Abesínske mačky sú temperamentné, sebavedomé, zvedavé a hravé. Veľmi rady sa šplhajú. Táto ich vášeň by mala byť dostatočne uspokojená rozličnými škrabadlami a odpočívadlami, inak hrozí poškodenie zariadenia bytu. Neznášajú samotu a vyžadujú značnú pozornosť svojich majiteľov. Nie sú neprimerane hlučné a obľubujú telesný kontakt. Niektoré jedince majú vrodený talent otvárať dvere, aportovať predmety a rady sa učia rôzne kúsky. Väčšina rada cestuje. Toto plemeno sa hodí pre rodiny s deťmi vo veku od 6 rokov.

Birma

Birmanské mačky sú pokojné a milujúce, sú veľmi pekné a rozumné. Svojmu pánovi sú verné, neskáču na hostí a návštevy. Pri narodení sa detí veľmi nežiarlia. Birmanská mačka sa rada hrá, sedí na rukách a ticho mraučí. Medzi mínusy tejto mačky patrí tiež dlhá srsť, ktorá si vyžaduje starostlivosť. Veľmi dobre sa znáša s ostatnými domácimi zvieratami v domácnosti. Birmanské mačky sú vynikajúcou voľbou pre rodiny s deťmi.

Barma - Barmská mačka

Barmské mačky sú populárne predovšetkým kvôli svojej mimoriadnej potrebe lásky a kontaktu s človekom. Svojho pána sprevádza kamkoľvek, aj do postele. Veľmi citlivo vie vytušiť rozpoloženie svojho pána a podľa toho sa správať. Namiesto klasického mňaukania sa barmská mačka prejavuje skôr tichým mraučaním . Sú veľmi zvedavé a v ich teritóriu im neunikne ani šuchot. Sú ideálnymi spoločníkmi do rodiny. Sú pokojné a znášanlivé, a preto dobre vychádzajú s deťmi aj inými zvieratami. Majú rady ľudskú spoločnosť a každú návštevu potešia svojou pozornosťou. Nevýhodou je, že barmská mačka nerada zostáva sama a vyžaduje veľa času.

 

Mainská mývalia mačka

Mainská mývalia mačka má srdce zo zlata.Tieto obrovské chlpaté mačky patria medzi jedny z najlepších spoločníkov pre deti. Okrem toho ľahko hľadajú spoločnú reč aj so psami. Sú rozumné, majú radi maznanie a hry, veľmi príjemne sa objímajú. Je to mačka, ktorá bude sedieť u vás na kolenách, a môže dokonca dovoliť deťom, aby ju ťahali za chvost. Medzi najväčšie mínusy týchto mačiek patrí ich dlhá srsť, ktorá vyžaduje každodennú starostlivosť, a pokiaľ má vaše dieťa sklon k alergiám, tak srsť môže tento stav zhoršiť.

Manx - Manská mačka

Vyberte si do domácnosti túto mačku a už nikdy nezažijete nudu. Tieto bezchvostové mačky sú veľmi zvedavé a hravé od prírody. Mačky tohoto plemena nie sú skryté celý deň pod posteľou, sú radi v centri diania a v prítomnosti ľudí, ktorí ich ľúbia. Fascinuje ich voda. Tieto aktívne mačky majú psiu osobnosť.

Ragdoll

Názov plemena sa prekladá z anglického jazyka ako "handrová bábika". Je to naozaj tak, pretože Ragdoll sú veľmi pasívne a flegmatické, nie sú to však samotárske typy, a sledujú svojho pána na každom kroku. Pokiaľ je majiteľom takej mačky dieťa, tak sa stane jeho verným priateľom pri hrách, a pri úlohách bude sedieť trpezlivo a čakať, kým dieťa nedokončí svoju prácu.Túto mačku môžete hladkať, tískať, a ona nebude proti. Je možné, že práve ona sa najviac hodí pre deti! Mínusom tohoto plemena je, že pokiaľ plánujete cestovať a chodiť na dovolenky, tak mačke bude za vami clivo, tak ako psom. Z druhej strany, táto mačka nebude protestovať, keď ju zoberiete do hotela a nebude počas cesty vymýšľať, len aby bola v blízkosti svojho pána!

 

Predstavili sme Vám iba pár plemien, ktoré sú najvhodnejšie k deťom.Ak ste sa rozhodli pre niektoré z nich prajeme Vám veľa príjemných, spoločných zážitkov s vaším novým zvieratkom.

 

 

Zdroj: internet, Upravil: Daniela Podolcová, Foto: pixabay.com

Pokiaľ máte nejaké otázky alebo pripomienky, tak budeme radi, keď ich napíšete do komentárov pod článkom. Ak sa vám článok páčil, dajte mu páči sa mi a zdieľajte ho so svojimi priateľmi a kolegami.