Mliečne kaše pre šteniatka

 Pri narodení šteniatok je najvhodnejšie ak preberie starostlivosť matka šteniatok, niekedy je však nutné siahnuť po inom riešení.  Tu je pár receptov na mliečne kaše pre šteniatka.

 Instantná kaša

V teplej vode rozmiešame  Sunar na polotučné mlieko a zahustíme Sunarkou. Ak je k dispozícii kozie mlieko, dá sa doplniť.

Kaša z detskej krupičky

Do 1/4l kravského (kozieho) mlieka vsypeme cca 2 polievkové lyžice detskej krupičky a necháme namáčať 15 minút. Potom na miernom plameni uvaríme kašu - nie hustú. Pridáme Glukopur a kávovú lyžičku masla.

Kaša z ovsených vločiek.

1/4l mlieka 3 polievkové lyžice ovsených vločiek, vločky nechať hodinu namočené v mlieku, potom miešame a varíme do mäkka. Pridáme lyžičku masla a lyžicu medu.

Chovateľské potreby v dnešnej dobe majú rôzne druhy kašičiek pre šteniatka a mačiatka. Je len na Vás, či sa rozhodnete pre domácu alternatívu, alebo zbehnete do obchodu.

 

Pečiete svojim miláčikom? Váš recept na našej stránke chýba? Pošlite ho spolu s fotografiou na info@domacezvieratko.sk a my ho uverejníme.

 

Zdroj: internet, Upravil: Daniela Podolcová, Foto: pixabay.com

Pokiaľ máte nejaké otázky alebo pripomienky, tak budeme radi, keď ich napíšete do komentárov pod článkom. Ak sa vám článok páčil, dajte mu páči sa mi a zdieľajte ho so svojimi priateľmi a kolegami.