Najlepšia psia maškrta

Tieto sušienky môžete samozrejme ochutnať aj vy, keď je to dosť dobré pre Vášho miláčika, je to dobré tiež pre Vás!

Suroviny:

Postup prípravy

1. Predhrejte rúru na  150 °C. Plech vyložte papierom na pečenie.

2. Vo veľkej mise spolu zmiešajte spolu všetky suroviny. Pridáme vajcia a arašidové maslo. Zmes sa bude počas miešania drobiť, pridáme ½ pohára, poprípade podľa potreby studenej vody aby sme vypracovali cesto.

3. Cesto preložíme na dosku a odtrhneme z neho malý kúsok. Vypracujeme guličku a pomocou pohára ju roztlačíme na placku. Cesto môžeme tiež rozvaľkať na hrúbku 2 cm a vykrajovať pomocou formičiek rôzne tvary. Tie potom preložíme na plech.

4. Vzhľadom na to, že sušienky neobsahujú žiaden prášok do pečiva, tak nám počas pečenia nenakysnú. Sušienky pečieme približne 40 – 60 minút do zlatohneda, tak aby boli zvnútra chrumkavé.  Tenšie sušienky samozrejme pečieme kratšie, hrubšie dlhšie.

5. Ak po dopečení zistíte, že sušienky sú zvnútra ešte trošku mäkké, uložte ich do chladničky a použite neskôr.

 

Pečiete svojim miláčikom? Váš recept na našej stránke chýba? Pošlite ho spolu s fotografiou na info@domacezvieratko.sk a my ho uverejníme.

 

Zdroj a Foto: najrecept.sk

Pokiaľ máte nejaké otázky alebo pripomienky, tak budeme radi, keď ich napíšete do komentárov pod článkom. Ak sa vám článok páčil, dajte mu páči sa mi a zdieľajte ho so svojimi priateľmi a kolegami.