Keksy na čistenie zubov

Pre svoje zuby a ich bielu farbu urobíme čokoľvek. Ruku na srdce chovatelia psov. Dbáte o čistotu a sviežosť chrupu vášho miláčika? Ak sa totiž dostaví zápach z úst, je neskoro na čistiace maškrty. Vtedy pomôže už len veterinárne ošetrenie zúbkov. Preto Vám prinášame recept keksíkov na čistenie zúbkov. Nikdy nie je neskoro na začiatok a Váš havkáč to ocení.

Prísady: 
150 g pšeničnej múky 
150 g múka 550 
75 g pšeničné klíčky (a ďalšie na to, aby sme v nich keksíky obalili) 
40 g netučného sušeného mlieka 
250 ml vody so slepačím bujónom 
3 PL oleja 
2 PL nasekanej vňaťky 
1/2 ČL soli 

Postup: 
Predhrejeme si trúbu na 200 stupňov a naolejujeme plech. Múky zmiešame s klíčkami a soľou, bujón samostatne premiešame s olejom a postupne tieto dve zmesy dokonale premiešame. Cesto má byť jemné. Kúsky vyváľame v klíčkoch a uložíme s trochou odstupu na plech. Pečieme 15-20 minút kým sa neprepečú, potom trúbu vypneme a necháme v nej keksíky pár hodín vysušiť. Z cesta vyde asi 20 kúskov a skladujeme ich v chladničke.

 

 

Zdroj: internet, Upravil: Daniela Podolcová, Foto: ilustračné, pixabay.com

 

Pečiete svojim miláčikom? Váš recept na našej stránke chýba? Pošlite ho spolu s fotografiou na info@domacezvieratko.sk a my ho uverejníme. 

Pokiaľ máte nejaké otázky alebo pripomienky, tak budeme radi, keď ich napíšete do komentárov pod článkom. Ak sa vám článok páčil, dajte mu páči sa mi a zdieľajte ho so svojimi priateľmi a kolegami.